از اینکه در اینستاگرام با ما همراه هستید، متشکریم.
نقشه ذهنی، نقشه گنج مغز

نقشه ذهنی، نقشه گنج مغز

با عجله اسنپ گرفتم تا خودم را به موقع به مقصد برسانم. راننده کمی دیر کرده بود. وقتی تماس گرفتم متوجه شدم که لوکیشن دقیق ثبت نشده و بخاطر همین نتوانسته بود مبدا را روی نقشه پیدا کند.

تا حالا چند باز از اسنپ استفاده کرده اید؟ آیا می شود بدون استفاده از نقشه بتوانیم مبدا و مقصد خود را دقیقا مشخص کنیم و راننده هم بتواند به راحتی ما را پیدا کرده و به مقصد برساند؟ قطعا چنین چیزی از محالات است.

اسنپ نقشه ذهنی لیلی فتحی

برای استفاده بهتر از قدرت مغز و ذهن هم ضروری است که از نقشه خاص خودش استفاده کنیم. این ابزار ساده اما قدرتمند مایندمپ و نقشه ذهنی است؛ همان نقشه گنجی که یکی از پرکاربرد ترین روش های یادگیری حال حاضر در جهان است.

 

مایندمپ چیست؟

یک طرح گرافیکی است. می توان گفت یک عکس، که طرحی کلی از نوشته ما ارئه می نماید. از آنجا که مغز ما دنبال این است که کارها را تا حد ممکن ساده کند تا انرژی کمتری مصرف نماید، مایندمپ بهترین گزینه برای این مورد بوده، بخصوص اینکه با ساختار مغز نیز کاملا هماهنگ است.

مایندمپ نقشه ذهنی لیلی فتحی

مایندمپ به چه دردی می خورد؟

همین حالا که این متن را می نویسم، یکی از دوستان امشب سخنرانی دارد. دوستمان نگران این بود که نکند نکته های مهم گفته نشود و چیزی از قلم بیفتد. کاری که انجام دادیم این بود که با هم نکته های مهم سخنرانی اش را روی مایندمپ آوردیم تا طرح کلی آن برایش واضح و مشخص شد و تسلط بیشتری داشته باشد و چیزی را فراموش نکند.

پس مایندمپ برای هرچیزی که فکرش را بکنید، کاربرد دارد: خلاصه نویسی کتاب و یادگیری (بخصوص برای دانشجویان و دانش آموزان)، انجام کارهای روزانه و…

نقشه ذهنی مایندمپ لیلی فتحی

روش آموزش آن را در این فیلم با همدیگر می بینیم. (کلیک کنید)

اگر سؤالی دارید، ممنون می شوم در پایین همین صفحه بنویسید تا در اولین فرصت به آن پاسخ دهم.

از همراهی تان سپاسگزارم 🙂

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

بستن منو
×
×

سبد خرید