از اینکه در اینستاگرام با ما همراه هستید، متشکریم.
پنچ گانه هایی برای یک روز توپ!

پنچ گانه هایی برای یک روز توپ!

تا جایی که یادم می ­آید همیشه از آن آدم­ هایی بودم که شب تقریبا اولین نفری بودم که می خوابیدم و کله سحر هم، اولین نفر بیدار می­ شدم. حتی در دوران تحصیل که در خوابگاه سیستم و برنامه روتین هر کس در اثر هم نشینی با رفقای گرمابه و گلستان از این رو به آن رو می شود!! این شب زنده داری دوستان به ندرت روی من تاثیر گذار بود. به طوری که دوستان به شوخی می گفتند: لیلی یک بار هم ساعت 2 بامداد را ببین. من هم جواب می دادم: چرا شما بلند نمی شوید 6 صبح را ببینید؟!

اگر نمی دانید اوج انرژی شما چه ساعتی است، این تست را انجام دهید.

این روال ادامه داشت تا اینکه کتاب «صبح جادویی» را مطالعه کردم. هال الرود در این کتاب از زندگی شخصی اش می گوید و اینکه برای خلاص شدن از شرّ افسردگی به توصیه یکی از دوستانش صبح های زود شروع می کند به دویدن! جالب است در حالی این کار را انجام می دهد که از دویدن متفر بوده!! و همین نقطه عطف زندگی اش می شود.

 

صبح جادویی سحرخیزم تغییر تحول لیلی فتحی

این جمله جیم ران تاثیر عمیقی بر روی او می گذارد:

«میزان موفقیت شما به ندرت از میزان رشد شخصی شما بیشتر می شود! زیرا موفقیت چیزی است که شما با شخصی که به آن تبدیل می شوید، آن را جذب می کنید»!! یک جمله تأمل برانگیز و عمیق!

بعد از خواندن کتاب تصمیم گرفتم روتین صبح ام را سر و سامان بدهم.

حالا چرا صبح خروس خوان؟

اولین ساعت های روز بسیار تعیین کننده است. ما هر طور صبح مان را شروع کنیم، تمام روز به همان شکل پیش می رود. اگر با انرژی و هدفمند باشیم، تمام روزمان به همین شکل است. و خدا به داد روزی برسد که با بی حوصلگی و بی هدفی صبح مان شروع می شود! فاتحه آن روز خوانده است!

صبح خروس خوان لیلی فتحی سحرخیزی

آدم های موفق چه شکلی اند؟

احتمالا برای شما هم مثل من این سؤال پیش آمده که فلانی چطور یک شبه اینقدر عوض شد و پیشرفت کرد؟! قطعا هیچ یک شبه ای وجود ندارد. این جهشی که ما می بینیم، همان ذره ذره عادت هایی است که تبدیل شده به یک سکوی پرش. عادت های کوچک، درست مثل قطره های باران است که وقتی می چکد، دایره هایی بزرگی تشکیل می دهد و آدم باورش نمی شود این دایره های بزرگ کار همان یک قطره فسقلی باشد!! آدم های موفق خودشان را به این قطره عادت ها ملزم کرده اند.

تاثیر قطره آب لیلی فتحی ارتباط مؤثر

کله سحر بلند شویم چیکار کنیم؟

  1. راز و نیاز: همان نماز و دعا کردن خودمان. اینکه با منبع انرژی هستی اتصال برقرار کنیم و روحمان را شارژ کنیم. یک جمله از رئیس بزرگترین و معتبرترین مرکز معز و اعصاب دنیا، پروفسور سمیعی، برای من خیلی جالب بود:                                                                                                                            امام زمان (عج) پروفسور سمیعی دعا لیلی فتحی
  2. تجسم و تصویر سازی: روش های مختلفی توصیه شده که ممکن است گیج کننده و سخت به نظر بیاید. کاری که من انجام می دهم این است که دراز کشیده و چند نفس عمیق می کشم و سعی می کنم تمرکز ام روی تنفس ام باشد و اگر حواسم پرت شد، دوباره آن را روی تنفس متمرکز می کنم.

تصور می کنیم که بدنمان شل و آرام شده، درست مثل حالت خواب. بعد از آن تصور می کنیم که به فلان خواسته و آرزو رسیده ایم و آن را در ذهن می سازیم.  نکته مهم: هر چقدر احساس و شور و هیجان ما بیشتر باشد، تاثیر آن و احتمال محقق شدن اش بیشتر است.

ریلکسیشن تصویر سازی ذهنی لیلی فتحی موفقیت

  1. ورزش: یک روز با یکی از دوستان قدیمی دوره کارشناسی صحبت می کردم، سؤالی پرسید که برای خودم خیلی جالب بود. گفت: لیلی هنوز هم صبح ها می دوی؟!.. حتی خودم هم یادم نمی آمد که این عادت را آن زمان هم داشته ام بیش از ده سال از آن زمان می گذشت و برایم جالب بود که او و خیلی از دوستان من را با این ویژگی در ذهن داشتند.            گفتم: اره، خدا را شکر این عادت همچنان به قوت خود باقی است… اگر صبح ها ندوَم و یا طناب نزنم، روزم روز نمی شود…                                                                                                                                              وقتی فرصت نیست، دو سه دقیقه هم کفایت می کند. به هر حال کاچی بعض هیچی!                                                      امام زمان (عج) ورزش صبحگاهی دو شادی لیلی فتحی صبح سحرخیزی
  2. یک لیوان آب: چون بدن موقع خواب چند ساعت تشنگی کشیده، خوردن یک لیوان سیستم بدن را فعال تر می کند. توجه: آب سرد ننوشید. به طور کلی بهتر است همیشه آبی را بنوشیم که هم دما با بدنمان باشد. نه خیلی سرد و نه خیلی گرم. من این کار را بعد از ورزش انجام می دهم. شما می توانید بلافاصله بعد از خواب هم انجام دهید.                            آب امام زمان (عج) صبح لیلی فتحی سحرخیزی صبح جادویی
  3. مطالعه: این می تواند مطالعه یک کتاب درسی و یا غیر درسی باشد. دوستانی که می خواهند زبان یاد بگیرند، می توانند این زمان را به مطالعه زبان اختصاص دهند.

امام زمان (عج) کتاب مطالعه صبح جادویی لیلی فتحی سحرخیزم

پس قرار بر این شد که عادت کنیم صبح یک ساعت زودتر از معمول بیدار شویم و این موارد را عملی سازیم:

  1. راز و نیاز

  2. تصویر سازی

  3. ورزش

  4. یک لیوان آب

  5. مطالعه

چقدر برایش زمان در نظر بگیریم؟

اگر تا حالا این عادت را نداشته اید و برایتان سخت است، از تایم کم شروع کنید. به طور کلی حدود 15 دقیقه برای هر کدام از آن ها کفایت می کند.

یک هدیه:

کتاب الکترونیکی رایگان «پنچر گیری چرخ زندگی» به زودی در سایت قرار می گیرد. این کتاب که داستان محور بوده و شما در خلال داستان یاد می گیرید که چطور با چند کار ساده ورزش کردن و مطالعه را جزء روتین روزانه خودتان در آورید. این کتاب که یک ربع بیشتر از وقت شما را نمی گیرد (اگر سرعت مطالعه تان خوب باشد) می تواند به بسیاری از سوال های ذهنی شما پاسخ دهد.                                                                                                                                                          کتاب را از اینجا دانلود کنید.

کتال الکترونیکی لیلی فتحی چرخه زندگی پنچرگیری چزخ زندگی

پاسخی بگذارید

بستن منو
×
×

سبد خرید